Çamaşır MakinesiÇamaşır makinesi denildiğinde ilk akla gelen hareket dönme hareketi olup eski modellerinden beri süre gelmektedir. Merdaneli makineler zemine dik bir eksen etrafında bu hareketi gerçekleştirmekteyken, tam otomatik çamaşır makineleri paralel bir eksende çalışır. Hızla gerçekleşen bu dönmenin asıl amacı bir kuvvet oluşturmaktır. Temizlik maddeleri ve suyun yardımına koşan bu kuvvet oldukça etkilidir.

Hemen her evde bulunmaları ne kadar faydalı olduklarının göstergesidir. İnsanlar için son derece çaba gerektiren bir işlem olan kıyafet yıkamayı oldukça kolaylaştırmaktır. Aynı şekilde kurutucular da büyük kolaylık getirir.

Dış yüzeyleri gri, kırmızı, yeşil ve mavi gibi çeşitli renklerde olabilse de genelde tercih edilen renk beyazdır. Bunun görselliğin yanında ısıl konular gibi nedenleri de vardır. Evlerin yapılarına göre ütü odalarında, banyolarda ya da mutfaklarda yer alabilmektedirler. En tercih edilecek olan kendine özel bir oda olmasıdır. İkincil tercih ise banyodur. Çünkü mutfaklarda zaten çok sayıda beyaz eşya mevcuttur. Banyonun müsait olmadığı durumlarda bu çarede medet bulunur. Ayrıca, kurutmanın yapılacağı yere de yakın olması faydalıdır.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Çalışma yapıları itibari ile, bulundukları yerde atık sular için bir gider ve temiz su girişi için musluk bulunmalıdır. Suyla çalışan cihazlarda genelde bu özellikler aranır. Fakat, giderle arada kalan mesafeler de önemlidir. Belli ölçülerin dışına çıkılması performansta düşüş ya da işlevin yerine gelmemesi ile sonuçlanabilir.

Kullanım şekli tam olarak üretici tarafından tavsiye olunduğu biçimde olursa oldukça uzun ömürlüdürler. Hatta, pek çok ürün kullanıcı hatalarına rağmen çalışmalarını uzun yıllar sürdürebilmektedir. Siemens çamaşır makinesi alanında başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye'de en çok tercih edilen markalardandır. Bunun sebebi kalitesinin yanında kullanıcı dostu özellikleridir. Bütçeye olan katkıları da tasarruf niteliklerinden ötürü bu özelliklere dahildir.

İletişim

Siemens Servisi
Adres: FSM Mah. Bilgi Sok. No:62 Etiler/İstanbul
Telefon: +90 212 3580202
GSM: +90 532 4032200

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

© 1996 Şenol Teknik Servis
24 yılın getirdiği tecrübe ile sizin için çalışıyoruz.