Aksi Durumlar

Düzenli olarak gerekli işlemleri yapılan ürünler için sorun yokken aksi durumlar büyük sorunlara yol açabiliyor. Bu sorunların başında performans düşüşü olacağı düşünülse bile asıl olan arızaların oluşmasıdır. Bu işlemlerin eksik kalması cihazların arızalanmaları için gerekli olan ortamı hazırlamaktır.

Hemen bir arıza yaşanmasa bile, ufak tefek sorunlar da oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Mesela, bir çamaşır makinesi temizliği ihmal edildiğinde deterjan gözünde çeşitli kalıntılar ve artıklar birikecektir. Bunlar zaman içinde kıyafetlerde deterjan lekesi diye tabir ettiğimiz lekelerin görülmesine neden olabilmektedir. Oysa ki, belirtilen tarihlerde yapılacak işlemler bu ve benzeri sorunları neredeyse tümden ortadan kaldıracaktır.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Yine çamaşır makinelerinde, televizyon reklamlarından da sıklıkla bildiğimiz kireçlenme sorunu oluşabilir. Bunun önüne geçmenin yollarını teknik servislerden alacağınız bilgilerle öğrenebilirsiniz. Rezistanslar hemen her elektrikli ısıtıcı da var olan parçalardır. Bunlar elektrik akımına karşı oluşturdukları direnci ısıya dönüştürürler. Fakat, etrafı kireçle kaplanmış bir rezistans oluşturduğu ısıyı aktarmayı başaramaz. Böylece sıcak su elde edilmesinde sıkıntı doğar. Üstelik tamamen kaplanmasa bile, yani ısıtma sağlasa bile daha fazla enerji gerekecektir.

Buzdolaplarında da aynı şekilde ihmalkarlık, en iyi ihtimalle kötü kokular olarak bize dönecektir. Çürüyen bir meyve ya da sebzenin ortaya çıkardığı koku su moleküllerine sinecek ve o yiyecek atılsa bile kokusunun temizlenmesi zorlaşacaktır. Oysaki bakım yaptırmak size yanlış yaptığınız bir uygulama varsa bunun tespit edilip bilgilendirilmenize olanak sağlar.

Kuralına göre kullanılan hemen her cihaz oldukça uzun ömürlü ve son derece dayanıklıdır. Kullanım kurallarının aksi durumlar ise soruna yol açabilir. Bundan kaçınmak çok da zor değildir ve tüketicinin elindedir.


Siemens Servis