Buz Makinesi Arızaları

Buz makinelerinde meydana gelen arızalar ve nedenleri, kullanım şekli marka ve modele göre çeşitlilik gösterir. Her arıza için ayrı ele alınması icap eden faktörler mevcuttur. Çünkü, bunların tamiri konusunda yapılabilecek bir hata, daha vahim sonuçlarla karşılaşılmasına sebep olabilir. Yapılacak en doğru hareket teknik servis desteğine başvurmaktır.

buz makinesi arızaları
 

Buz Makinesi Hiç Çalışmıyor ise, ilk düşünülecek olan, cihaza elektriğin gelişinde bir problem olup olmadığıdır. Bunun için öncelikle elektrik bağlantıları kontrol edilir. Görünürde bir sorun yoksa, priz kontrol edilir. Prizde oluşan arızalar profesyonel bir elektrikçi tarafından değiştirilmesiyle de giderilebilir. Sorun hala bulunamadıysa, açma düğmesine gelen kablolara bakılır. Bu bağlantıdaki kablolar çıkmışsa yerine geri takılır. Ya da anahtar yenisiyle değiştirilerek sorun çözülür. Motor arızaları, fan veya kompresörde oluşan sorunlar ise nispeten da ciddi sorunlardır.

Buz makinesi soğutmuyor

Buz makinesi soğutmuyor ise, bu sorun fan motorunun çalışmamasından kaynaklanabilir. Aksi taktirde, termostatta ya da kompresörde sorun vardır. Bunun için ilgili parçaların bağlantılarına bakılır. Çıkmış ya da hasarlı bir kablo varsa değiştirilebilir. Direk sorun olan parçanın yedek parça teminiyle değişmesi de gerekebilir.

Tüm bu problemler ve sigorta attırma ya da gürültülü (sesli) çalışma gibi arızalar da titizlikle değerlendirilmesi gereken ve mutlaka uzman teknisyen kontrolünde giderilmesi gereken konulardır. İstanbul içinde her bölgeden beyaz eşya ve buz makinesi arızaları için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.


Siemens Servis