Çeşitleri

Buzdolabı ve soğutucu çeşitleri, çalışma şekilleri, yapıları ve üstlendikleri ekstra görevler itibari ile çeşitli şekillerde adlandırılır. Örneğin şeklinden dolayı gardırop tipi olarak adlandırılan ürünler vardır. Bunlar şeklen gardıroba benzedikleri için bu şekilde adlandırılır. Diğer bir isim ise su sebilli ya da su pınarlı modellerdir. Bunlar da üslendikleri bu görevden isimlerini almışlardır.

Tek kapılı ya da çift kapılı diye çeşitlendirme ise adı üstünde olan bir durumdur. Dikkatinizi çektiyse eğer, eskiden üretilen çift kapılı cihazlarda dondurucu bölmesi üst tarafta yer alırken günümüzde bu kısım çoğu türde alta alınmıştır. Bunun nedeni kullanım kolaylığının hedeflenmesidir. Dondurucu bölümü soğutucu kısma nazaran çok daha nadir kullanılmaktadır. Dolayısıyla eğilme mecburiyetinin daha az olması kullanıcının konforunu arttırıcı bir unsurdur.

Bir de ankastre buzdolapları vardır. Bunlar da her ihtiyaca göre çeşitleri oldukça fazla olan bir türdür. Belirleyici olan ek fonksiyonların yanı sıra, boyutlar yani kapasitedir. Her evin ihtiyaç duyduğu soğutucu ve dondurucu kapasiteleri farklı olabilmektedir. Bazı aileler için herhangi bir ürünün dondurucu kısmı yeterli olabilirken, diğerleri ise ekstra bir cihaza ihtiyaç hissedebilir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Özellikle ülkemize özel olarak kurban bayramı gibi özel günlerde et saklama ihtiyacı doğabilir. Bu gibi enden durumların yanında devamlı olarak uzun süreli gıda korumasına ihtiyaç duyanlar daha büyük olanları seçebilirler. Seçim konusunda önceliği boyutlar belirlerken kullanıcıların sahip oldukları alan da etkili olacaktır.

Tüm beyaz eşyalar kendi içlerinde çeşitlere sahiptir. Bunları belirleyici olarak ayıran çalışma şekillerinin yanında fonksiyonları da olabilir. Modeller içinde kaybolmadan bir seçim yapmak için yetkili satıcılar sizlere yardımcı olacaktır. Tüm modeller ve markalar içinse teknik servis firmamızdan her an yardım isteyebilirsiniz. Siemens servisi için özel olarak gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Buzdolabı çeşitleri içinde bir seçim yapmadan önce tam olarak ne istediğinize karar vermenizde fayda vardır. Sadece gıdaların korunması mı? Yoksa, ek özellikler de istiyor musunuz? Örneğin, sıcak ve soğuk su ihtiyaçlarınızı da tek bir tuş ile buzdolaplarından elde edebilirsiniz. Bunun için su pınarlı bir ürünü seçmeni yeterli olacaktır. Tabii, bunu mutfağınızın yeterliliklerinin de karşılaması gerekmektedir.


Siemens Servis