Doğru Kullanım

Her üründe doğru kullanım için satın alan kişilere birlikte teslim edilmiş olan kılavuzlara bakılmalı ve yapılacak tüm işlemler bu şekilde olmalıdır. Böylelikle her ayrıntısı incelikle düşünülerek hazırlanmış olan bu kılavuzların sizlere yol göstermesi sağlanmış olur.

Doluluk oranından tutun da kapakların yerleşimine kadar ve açılıp kapanmalarıyla ilgili pek çok şey düzgün yapıldığı taktirde, kullanım ömrünün uzatmanın yanında öncelikli olarak performansın üst seviyede korunmasına yardımcıdır. Mesela, yarısından çoğu boş olan bir soğutucu kapağının açılması halinde iç ısısını hemen kaybedeceğinden ötürü tekrar çalışmaya başlayacaktır. Bu çalışma belirlenen değere tekrar ulaşılana kadar sürecek ve bunun içinde enerji tüketimi gerçekleşecektir.

Yerleştirme esnasında yapılan en büyük yanlış ise, yiyecek ve içeceklerin gelişigüzel bir şekilde konmasıdır. Bunun pek çok olumsuz etkisi olacaktır. Öncelikle karışık bir buzdolabında çürümeler ve bozulmalar daha fazla yaşanacaktır. Çünkü arka taraflarda gözden kaçan ve unutulan yiyecekler olması muhtemeldir. Oysa ki, her konulan malzemenin yerinin bilinmesinin pek çok avantajı vardır.

Bu avantajlar da yine enerjinin korunmasında etkilidir. Kapağın açılıp da bir içeceğin cihaz içinde aranması açık kalma süresini arttırır. Halbuki, yeri bilinen içecek hemen alınacak ve kapak tekrar kapatılacağı için kayıp oldukça alt seviyede kalacaktır.

Yemek yapılacağı zaman da buzdolabı açılarak içindekilere bakarak seçim yapmak oldukça sakıncalıdır. Çünkü, bu esnada içerisi ısı kaybına maruz kalacaktır. Önceden karar verip sadece lazım olduğunda açmak gerekir. Üstelik bu hareket tarzı bize zaman da kazandıran bir davranış olur. En başta da belirttiğimiz üzere, en doğru yöntemler zaten kılavuzlarla belirtildiğinden, onları okuman ve saklayarak ileride danışılabileceğini bilmek gerekir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Cihazlarda doğru kullanım kurallarına uyulması gıdaların sağlıklı koşullarda korunabileceği süreyi de uzatacaktır. Daha doğrusu, kısalmasına engel olacaktır. İdeal koşullarda saklanabilecekleri süre belli iken bu ideal koşulların korunmasında tüketici de sorumludur.


Siemens Servis