Kontrollerin Etkisi

Beyaz eşyalar üzerinde yapılan düzenli kontrollerin etkisi çok net biçimde hissedilir. Çünkü faydaları anında ortaya çıkar. Bunun öneminin farkına varmak yaşam kalitesini arttırıcıdır. İstisnasız tüm modeller ve çeşitler için bahsetmiş olduğumuz durum geçerlidir. En büyük etkilerden birisinin kullanım süresini uzatmak olduğu söylenebilir. Ama, asıl önemli olan verimliliğin optimum düzeyde sağlanabilecek olmasıdır.

En belirgin etki performanstaki artıştır. Özellikle, uzun süredir periyodik bakımları ihmal edilen cihazlar (hala arızalanmadılarsa) anında değişikliğin hissedileceği şekilde verimlilik artışı yaşar. Klimalar daha çabuk soğutur, daha az enerji harcar. Bulaşık makineleri daha iyi temizler. Bunun sebebi kötü etkilerden kurtulmuş olmalarıdır.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Bulaşık makinelerinin içinde kalan yemek artıkları filtrelerde birikir. Aynı şekilde deterjan kalıntıları ve sudan kaynaklanın kirecin özellikleri de vardır. Özellikle de fıskiyelerin deliklerinde oluşabilecek birikintiler düşünüldüğünde temizliğinde kontroller esnasında sağlanmasının ne kadar gerekli olduğu anlaşılır.

Yapılan kontrollerin etkisi bu denli süratli fark edildiğinden genelde bir evde bir ürüne işlem yapıldığında diğerlerinin de işlemden geçirilmesi istenebilmektedir. Bu da ne kadar faydalı işlemler olduğunun göstergesidir. Oysaki, zaten bunun için gerekli olan tarihler üreticiler tarafından bildirilmektedir. Özellikle kurutma makinesi gibi güçlü makinelerde de bu durum hissedilir.

Tüketici tarafından sorun çıkmadan teknik destek alma davranışı pek gözlenen bir durum değildir. İhmalkarlık, arızalar olarak karşımıza çıkabilir. Bunu hatırlamak, hem performans artışı hem de daha kaliteli bir yaşamı beraberinde getirecektir.


Siemens Servis