Tamiri

Gerçekleştirilen işlemlerin her noktasında uzmanlığın gerektiği buzdolabı tamiri kesinlikle profesyonel teknik servis elemanlarınca yapılmalıdır. Böylece, var olan sorunların etkin şekilde hızlıca yok olması ve eski kullanım özelliklerine kavuşulması sağlanabilir. Ama, bu konuya uyulmadığında var olan sorunun ortadan kalkması bir yana doğru çalışan kısımlar bile yanlış yapılacak işlemlerle zarar görebilir.

Soğutmama sorununun tamir gerekmeden alınabilecek önlemlerle bazen çözümü mümkün olabilmektedir. Örneğin, aşırı doluluk, karlanma ve buzlanma bu sonuca gidebilmektedir. Bunun önlemi boşaltma sağlanarak yapılacak olan eritme ile mümkündür. Yine sonuç alınamazsa o zaman uzman yardımı istenmelidir.

Kapakların arızalı olması da randıman düşüklüğünün nedenlerindendir. Voltaj değişiklikleri ise elektriksel sorunlara neden olabilir ve onarım elzem hale gelebilir. Sesli çalışma durumlarında etkili olan bir kaç faktörden söz etmek mümkündür. Bunların başında fanlarda meydana gelmiş olanlar vardır. Tespit etmenin yolu çift kapılı modellerin kapaklarının açılıp kapanmasıyla meydana gelen kesilmeye bakmaktır.

İstanbul Siemens Yetkili Servis


Kullanma kılavuzlarında sıkça değinilen konulardan birisi de üst kısmının raf gibi kullanılmaması gerektiğidir. Isının rahat yayılması için etrafındaki her eşyayla belirli mesafelere sahip olmaları gerektiği gibi üstlerinin de eşya konmak için kullanılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde gürültülü çalışma ve benzeri olaylar yaşanabilir.

Ayakların her birisi ayrı olarak ayarlanabilir şekilde üretilmiştir. Çünkü, denge son derece elzemdir. Bunun önemini ayakların üretiliş şeklinden bile anlamak mümkündür. Dengenin tam sağlandığından emin olmak gürültünün kesilmesine yol açabilir. Bu nedenle Siemens servis çağırmadan önce kendimiz bu kontrolleri yapabiliriz.

Buzdolabı tamiri öncesinde arıza tespiti doğru yapıldıktan sonra sürecin ne kadar olacağını öngörebilmek gerekir. Çünkü, tüketici gıdalarını ne kadar süre boyunca koruyamayacağını bilmeli ve ona göre önlemini almalıdır. Firmamız tamiratı üç günden uzun sürecek olanlarda geçici kullanım için cihaz tesis edebilmektedir. Bu konuda kesin bilgi için lütfen telefonda bilgilendirme talep ediniz.


Siemens Servis