Taşınması

Beyaz eşyaların taşınması risklerden ötürü başlı başına öneme sahip olan bir husustur. Risk faktörü, çarpma, ezilme ve darbelere bağlı hasarlara ilaveten ikinci montaj aşamasındaki konulardan kaynaklanır. İlk montajın genellikle yetkili servisler tarafından yapılması sağlanırken, ikincil işlemlerde aksaklıklar çıkabilmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenlerden ötürü, mutlaka işin ehli uzmanlardan yardım almak gerekmektedir. Aksi taktirde söz etmiş olduğumuz sorunlar yaşanabilir. Hele ki, tüketiciler kendi başlarına asla kurulum yapmamalıdır. Çünkü, dikkat edilecek olan hususlar genelde tahmin edilenden epeyce fazladır.

Paketleme de koruyucu köpükler ve özel ambalajlar oldukça etkilidir. Fakat, bunlar fazla yer kapladığı ve modern dünyada en büyük sıkıntılardan birisi yaşam alanlarının genişliği olduğu için, saklanmaları oldukça zordur. Pek çok kişi yeri olmamasından ötürü, bu paketleme malzemelerini hemen elden çıkarılır ve taşınma gibi durumlarda bir eksiklik meydana gelir.

Bunun için pek çok nakliye şirketi beyaz eşyaların taşınması konusunda personeline eğitim vermekte ve özel ambalajlar bulundurmaktadır. Hemen her konuda olduğu gibi bu alanda da ucuza kaçmamak oluşabilecek daha büyük maddi hasarların önüne geçmede etkili olabilir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Tüm bunların dışında özellikle şehirler arası olmayan yer değiştirmelerde teknik servis desteği istenebilir. Çünkü, kurulumu yapmak için gelecek olan zaten onlardır. Taşıma hizmeti verip vermedikleri öğrenilerek bu konuda yardım alınabilirse iş oldukça kolaylaşır.

Özellikle ikinci montajda da birincisinde olan tüm kuralların aynen geçerli olacağı bilinmelidir. Yani, uzman desteği yine şarttır. Üstelik, bu sefer daha da özen gösterilmelidir. Çünkü, az hasarlı parçalar varsa yapılacak yanlış işlemlerle bu hasarın artması söz konusu olabilir.

Tüm cihazların taşınması bir avantaja dönüştürülebilir. Şöyle ki, her ürün söküleceği için fırsattan istifade edilerek bakımlarının yapılması sağlanabilir. Böylelikle yeni mekana daha temiz ve daha sağlıklı bir şekilde çalışarak monte edilmeleri mümkündür.


Siemens Servis