Yer Belirleme

Birbiriyle öyle ya da böyle etkileşim içinde olacaklarında her cihazın yer belirleme esnasında hesaba katılması gerekir. Bu husus başlı başına bir uzmanlık konusu olup fizik ve matematik bilimlerinin de kullanılmasıyla gerçekleşir. Aksi taktirde verim düşüklüğü yaşanabilir.

Her cihazın bir şekilde etkileşim halinde olduğunu söyledik. Peki bu nasıl olmaktadır? Örneğin; bir buzdolabı dışarıya ısı vererek içerisindeki havayı soğutur. Bir fırın da aynı şekilde ısı yayacaktır. Ortamın toplam ısısı böylelikle daha fazla artacak ve her iki beyaz eşyanın dış yüzeylerinde mevcut olan değerler yükselecektir.

İstanbul Siemens Yetkili Servis

Örnekte belirtilen durum gibi daha pek çokları sayılabilir. Ama, bunlar için yapılması gereken basittir. Tüketici tarafından yapılması gereken yer belirleme işinde de uzman teknik servis yardımı almak kadar basittir. Çünkü, uzmanlar bunların hepsini zaten hesap etmek zorunda olduklarını bileceklerdir. Ve sizlere buzdolabı ve fırın gibi beyaz eşyalar arasında en az ne kadar mesafe olması gerektiğini söyleyeceklerdir.

Ankastre mutfak için yer belirleme işlemi mutfağın daha dizayn aşamasında hesaplanmaya başlar. Boyutlar belirli standartlar içinde yer almakla beraber model seçenekleri oldukça fazladır. Hemen her ihtiyaca uygun seçenek bulmak mümkündür.


Siemens Servis